Rotadışı Gezginler Türkiye’nin en deneyimli rehberleri ile çalışmaktadır. Rehberlerimizin hepsi belli bölgelerde uzmandır ve misafir memnuniyeti odaklı calışmaktadırlar.

Ahmet Özbilge

Ahmet Özbilge

Kültür ve Keşif Turları uzman Tur Lideri

1965’de İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesini bitirdikden sonra, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. 1987’de Turizm Bakanlığı’ndan kokart alarak Fransızca ve İngilizce rehberlik yapmaya başladı. 90’ların sonunda “BlokArt” isimli yeraltı dergisinde editör ve yazarlık yaptı. Çeşitli dergilerde gezi yazıları yayınlandı. Televizyon ve radyoda programlar yaptı. Uzun süren araştırmalar sonucu yazdığı “Fener Balat Ayvansaray” adlı kitabı E‑Yayınları’ndan çıktı.
Halen yurtiçi ve dışında rehberliğe devam etmekte, bazı İstanbul konulu belgesellere danışmanlık görevini yürütmekte ve gezi kitapları hazırlamaktadır.

Aslı İbraguş

Aslı İbraguş

Kültür ve Keşif Turları uzman Tur Lideri

1970 yılında İstanbul’da doğdu, Saint-Benoit Fransız Lisesinden mezun olduktan sonra Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesinde İspanyol Dili ve Edebiyatını bitirdi, 1996 yılından beri hem Türkiye‘nin bir çok bölgesinde, hemde yurt dışında Profesyonel Turist rehberliği ve Tur Liderliği yapmaktadır.
Özellikle İtalya ve İspanya’da uzmandır.

Burhan Dursun

Burhan Dursun

Kültür ve Keşif Turları uzman Tur Lideri

1966 yılında Malatya da doğdu. Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra bir dönem Yıldız Üniversitesi Makina Mühendisliği’nde okudu.Sonrasında bir süre İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı ve gene Yıldız Üniversitesi’ne geri dönerek Mütercim Tercümanlığı’na devam etti.1990 yılından beri aktif olarak Türkiye genelinde ağırlıklı olarak fransızca rehberlik yapmaktadır. Antik Dönem Mühendisliği ,Osmanlı İmparatorluğu Saray Teşkilatı,Valide Sultanlar Devri ve Boğaziçi özel ilgi alanlarıdır. .

Serdar N. Kölürbaşı

Serdar N. Kölürbaşı

Kültür ve Keşif Turları uzman Tur Lideri

1974 yılında İstanbul’da doğdu, Saint-Joseph Fransız Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Universitesi Fransız Dili ve Edebiyatını bitirdi, 1993 yılından beri hem Türkiye‘nin bir çok bölgesinde, hemde yurt dışında Profesyonel Turist rehberliği ve Tur Liderliği yapmaktadır.130’dan fazla ülkeyi keşif amaçlı detaylı gezmiş olup bunların en az yarısında Türk gruplara rehberlik ve tur liderliği yapmıştır.
Özellikle gidilmesi kolay olmayan ülkelerle ilgili birikimlerini yansıtan gezi yazıları yazmaktadır.

Ayda Eren

Ayda Eren

Kültür ve Keşif Turları uzman Tur Lideri - MOĞOLİSTAN

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji bölümlerinde okuyup mezun olduktan sonra, uzun yıllar Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kazılarda çalıştı (Atatürk Barajı Kurtarma Kazıları, Van-Çavuştepe, Diyarbakır-Çayönü…) 1986 yılında Turizm ve Kültür Bakanlığı’ndan Profesyonel Rehberlik yapmak üzere kokart alarak İngilizce ve Japonca dillerinde çalışmaya başladı ve halen aktif olarak yurtiçi ve yurtdışı turlarında rehberlik yapmaktadır. Doğa ve hayvansever olup, kalan zamanlarında ise dünyayı keşfetmeye devam etmektedir.

Gencer Yalçın

Gencer Yalçın

Kültür ve Keşif Turları uzman Tur Lideri - GÜNEY AFRİKA

1981 yılında Izmir’de doğdu. Uskudar HEAL Anadolu Lisesi sonrası Kocaeli Üniversitesi’nde Ekonomi öğrenimi gördü. Profesyonel Turist Rehberliğine 2006 yilinda basladi. T.C. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu delegasyonlarında ozel rehberlik ve özel coğrafyalara belgesel rehberligi yapti.
Guney Afrika, Kenya, Tanzania-Zanzibar, Zambia-Victoria Falls gibi bircok Afrika ulkesi ozel ilgi alanina giriyor ve ozellikle Safari Rehberligi konusunda deneyim sahibi.

Nail Özkaplan

Nail Özkaplan

Kültür ve Keşif Turları uzman Tur Lideri - PORTEKİZ

İstanbul Üniversitesi İspanyol Filolojisi mezunuyum. İlk kez 1998 yılında da Portekizce öğrenmek için geldiğim Lizbon’a 1999 sonunda yerleştim.
Tur operatörlerinde çalışırken okuduğum gece üniversitesi INP‘den Turizm diploması ve Tourguiding yüksek lisansını aldıktan sonra, 2011’de kokartımı alarak Portekiz‘ini ilk Türkçe profesyonel rehberi oldum. 2002’den beri vatandaşı olduğum Portekiz´e sizleri de beklerim.

Murat Yalçın

Murat Yalçın

Kültür ve Keşif Turları uzman Tur Lideri - KÜBA

1987 yılından beri Fransızca ve Portekizce dillerinde Profesyonel Turist Rehberidir. Küba özel uzmanlık alanı olup her sene Türkiye’nin önemli acentalarıyla 30’un uzerinde tura bu bölgede rehberlik yapmaktadır.

Ana Leyla Ergin

Ana Leyla Ergin

Kültür ve Keşif Turları uzman Tur Lideri - HİNDİSTAN MYANMAR

Orta Amerikalı bir anne ve Türk bir babanın çocuğu olarak 1967 yılında Cambidge‘de doğdu.Anadili İspanyolca’ya İtalyan filolojisine devam edip İtalyanca ve İngilizce’yi ekleyip 1999 yılında Profesyonel Turist Rehberliğine başladı. "Vedik Geleneğe" ve Hint felsefesine duyduğu ilgi ile 2003 yılından beri düzenli yaptığı Hindistan ve Myanmar turları ile rehberliğine Türkiyenin seçkin acentalarında devam etmektedir