MİSTİK UZAK DOĞU ÜÇLEMESİ

Hanoi,Halong Bay,Ho Chi Minh City,Siem Reap,Luang Prabang,Vientiane

Farkımız

 • Evden havalimanına ve havalimanından eve özel transfer.
 • Vietnam Kamboçya Laos Turu boyunca tüm yemekler ve limitli içecekler.
 • Vietnam Kamboçya Laos Turu için özel kitapcık ve kişiye özel bagaj etiketi.

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

Gidiş TK 68   00.45 Kalkış

Geliş  TK 69  05.30 Geliş

0

İki Kişilik odada kişi başı

MAXIMUM 15 KATILIMCI

Vietnam Kamboçya Laos Turu

Vietnam Kamboçya Laos Turu 1.Gün: 2 Ekim Gece – 3 Ekim Sabaha Karşı , İSTANBUL – HANOİ

Bu  seyahatimiz saat 22.00 civarı özel şoförlerimizle evlerinizden alınmanız ve  İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Rotadışı Gezginler kontuarında buluşmamız ile başlıyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanması sonrası Türk Hava Yolları’nın TK 166 sefer sayılı uçuşu ile 02.45’te  Hanoi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta,

Vietnam Kamboçya Laos Turu 2.Gün: 3 Ekim , HANOİ

Yerel saat ile 16.10 ‘da inişimizin ardından karşılanıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Vietnam Kamboçya Laos Turu 3.Gün: 4 Ekim , HANOİ

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

Vietnam Kamboçya Laos Turu 4.Gün: 5 Ekim , HANOİ – HALONG BAY

Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta geceyi de geçireceğimiz keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Akşam yemeğimiz deniz ürünlerinden oluşan bir menü olacak. Konaklama Halong Bay ‘de teknede. Tekneler otel konforu sağlamamaktadır. Odalar küçüktür ama sabah güneşin doğuşunu binlerce adacığın arasında seyretmek paha biçilmezdir.

Vietnam Kamboçya Laos Turu 5.Gün: 6 Ekim , HALONG BAY – HANOİ – LUANG PRABANG

Kahvaltının ardından tekne bir müddet daha seyir halinde olacak. Bu esnada serbest zaman. Öğlene doğru tekneden ayrılıyor ve Hanoi havaalanına transfer oluyoruz. Bugün öğlen yemeğimiz yok. Öğleden sonra Yerel Hava Yolları QV314 uçuş numarası ile saat 18:50’de  UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Laos’un eski kraliyet başkenti Luang Prabang’a uçuyoruz. Yerel saat ile 19:50 Varışı takiben karşılama ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

Vietnam Kamboçya Laos Turu 6.Gün: 7 Ekim , LUANG PRABANG

Kahvaltı öncesi saat 05.00 civarı otelden ayrılıp Budist keşişlerin sabah yemek toplama seremonisine gidiyoruz, rahipler ellerinde kendilerine sunulacak yiyecekleri sakladıkları yemek kapları ile manastırdan tek sıra halinde sokağa çıkıyorlar. Yerel halk dizleri üzerinde durarak yiyecekleri keşişlerin taşıdıkları kaplara koyuyor. “Tak Bat” olarak adlandırılan Budist ritüeline tanık olduktan sonra, kahvaltı için otele dönüş. Kahvaltıdan sonra, UNESCO tarafından restore edilen görkemli ahşap villasını ve 1975 senesine kadar bir dini liderlerin ikametgahı olan Vat Mai’yi ziyaret ediyoruz. Yemek öncesi geleneksel bir gemiye yerleşerek Mekong Nehri’nin yukarı istikametinde bulunan Pak Ou’ya doğru hareket edeceğiz. Gemi yolculuğu sırasında öğle yemeği. Nam Ou Nehri’nin ağzında bulunan Pak Ou köyünde, Mekong’un kıyısında yükselen sarp bir kayalık içinde yüzlerce Buda heykeli barındıran kutsal Pak Ou Mağaraları’nı ziyaret. Dönüş yolculuğu sırasında, geleneksel kağıt imalatı ve dokumacılığın yapıldığı Ban Xang Khong ve Ban Xieng Lek köylerinin gezilmesi. Son olarak, yerel pirinç alkolünün üretilme yöntemini öğrenebilmek için ve Mekong halkının geleneksel yaşamı keşfedebileceğiniz Ban Xang Hai köyünde mola. Akşamüstü Luang Prabang’a dönüş. Mekong Nehri’nin harika bir panoromasını göreceğiniz 355 basamaklı Phousi Dağı’na çıkış. Gün batımını seyrettikten sonra otele dönüş. Akşam yemeği öncesi bir renk cümbüşü sergileyen Luang Prabang pazarında serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

Vietnam Kamboçya Laos Turu 7.Gün: 8 Ekim , LUANG PRABANG – SİEM REAP

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer oluyoruz  ve yerel havayolları ile Siem Reap’e uçuyoruz. QV 513 uçuş numarası ile hareket saatimiz 10.40 olacak. Kamboçya ya iniş saatimiz 15.00 olacak. Karşılanmamız sonrası otele transfer oluyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği Apsara Show eşliğinde yerel bir restoranda. Geceleme otelde

Vietnam Kamboçya Laos Turu 8.Gün: 9 Ekim , SİEM REAP

Sabah kahvaltısının  ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Phimeanakas Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

Vietnam Kamboçya Laos Turu 9.Gün: 10 Ekim ,  SİEM REAP – TONLE SAP – SAİGON (HO CHİ MİNH CİTY)

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz. Öğleden sonra havaalanına transfer olup, yerel hava yolu ile Saigon’a uçuyoruz. Varışta  otele transfer oluyoruz  ve akşam yemeğini otelde alıyoruz.

Vietnam Kamboçya Laos Turu 10.Gün: 11 Ekim , SAİGON (HO CHİ MİNH CİTY)

Kahvaltıdan sonra panoramik Saigon (Ho Chi Minh City) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tarihi Posta Binası, Notre – Dame Katedrali, Ben Thanh Pazarı, Başkanlık Binası ve Savaş Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Yerel restoranda alacağımız öğlen yemeğinin ardından Chu Chi Tünelleri turumuz gerçekleşecek. Bu turumuzda, yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından otelimize transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Vietnam Kamboçya Laos Turu 11.Gün : 12 Ekim , SAİGON (HO CHİ MİNH CİTY) – MEKONG – İSTANBUL

Kahvaltının ardından Mekong Deltası turu. Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünya My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı e şyaların yapılışını, Hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Turumuz sonrası Saigon’a dönüyor akşam üzeri havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava yolları TK0166 uçağı ile 21.35’te İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

Vietnam Kamboçya Laos Turu 12.Gün: 13 Ekim ,  İSTANBUL
Yerel saat ile saat 05.00 ‘de İstanbul’a varışımızı takiben evlerinize bırakılmanız ve hizmetlerimizin sonu.

Vietnam Hakkında Az Bilinenler

Kamboçya Hakkında Az Bilinenler

Rotadışı Gezgin Vietnam’da

Vietnam ile ilgili Wikipedia

Kamboçya ile ilgili Wikipedia

Laos ile ilgili Wikipedia

Ücret

Çift Kişilik Odada Kişi Başı 3750 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı 590 Euro

Ücrete Dahil Olan Servisler;

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Hanoi  gidiş Ho Chi Minh – İstanbul dönüş uçak bileti
 • Yerel Hava Yolları ile  Hanoi – Luang Prabang   / Luang Prabang –  Siem Reap  / Siem Reap  – Saigon uçuşları
 • Havalimanı vergileri
 • Ho Chi Minh City’de 4* Duxton Deluxe Hotel veya benzeri konaklama.
 • Hanoi’de 4* Silk Path Hotel veya benzeri konaklama.
 • Halong Bay’de Victory Star teknesi konaklama.
 • Ho chi minh’de 4* otel konaklaması
 • Luang Prabang’da 4* Le Sen Hotel  veya benzeri konaklama.
 • Siem Reap ‘da 4* Royal Angkor veya benzeri konaklama.
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Turun başı ve sonunda eviniz-havalimanı arası özel araç ile transfer
 • Programda boyunca tüm öğle ve akşam yemekleri.
 • Kişi başı günlük 1 şişe su
 • Programda belirtilen tüm gezi ve girişler
 • Tüm vize ve ayak bastı harçları.
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Rota Dışı Gezginler rehberlik hizmeti
 • Rehber ve şoför bahşişleri

Ücrete Dahil Olmayan Servisler;

 • Uçaklarda 20 kg’ı aşan ekstra bagaj ücreti
 • Tüm şahsi harcamalar